Zamknij okno Drukuj dokument

Uzyskaj informację publiczną

 Uzyskaj informację publiczną

Szukasz informacji o działalności naszego urzędu?

Kto może dostać informację publiczną

Każdy. Nie trzeba pokazywać dokumentów ani podawać powodu. Instytucja publiczna ma obowiązek udostępnić informacje obywatelom.

Kto może udostępnić informację publiczną

Instytucja publiczna - czyli taka, która wykonuje zadania publiczne (czyli zadania państwa) lub zarządza majątkiem publicznym (czyli własnością państwa) - która ma taką informację. Może to być na przykład każde ministerstwo, kuratorium, urząd gminy albo miasta, urząd wojewódzki, starostwo powiatowe, sąd, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowy Fundusz Zdrowia, szkoła, biblioteka publiczna, Polski Czerwony Krzyż, partie polityczne, NSZZ "Solidarność", Naczelna Izba Aptekarska i wiele innych.

Co zrobić

Masz kilka możliwości. Możesz:

Jeśli instytucja nie może udostępnić ci informacji publicznej w takiej formie, w jakiej chcesz (na przykład chcesz dostać zeskanowane dokumenty, ale wykonanie takiego skanu mogłoby je zniszczyć) lub w taki sposób, w jaki chcesz (na przykład chcesz otrzymać informacje na adres e-mail, a instytucja może je przekazać jedynie do rąk własnych), zostaniesz o tym pisemnie poinformowany. Urzędnik zaproponuje inną formę lub sposób udostępnienia informacji. Jeżeli w ciągu 14 dni od powiadomienia nie złożysz ponownie wniosku o udostępnienie informacji w proponowanej przez urzędnika formie lub w proponowany sposób, to postępowanie zostanie umorzone.

Gdzie znaleźć informację publiczną

Ile zapłacisz

Ile będziesz czekać

Informację publiczną otrzymasz:

Możesz złożyć skargę na bezczynność instytucji , jeśli okaże się, że na przykład:

Możesz zanieść lub wysłać skargę do Urzędu Miasta Radzionków, ale samo pismo zaadresuj na Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. Urząd musi przekazać twoją skargę do sądu.

Instytucja może odmówić ci udostępnienia informacji, których szukasz. Dostaniesz wtedy decyzję, w której poda ci powód odmowy. Jeśli się z nią nie zgodzisz - możesz się odwołać. Na decyzji znajdziesz informację, do kogo skierować odwołanie i w jakim czasie możesz to zrobić.

Kiedy Urząd odmówi udostępnienia informacji

Koordynatorem ds. obiegu wniosków o udostępnienie informacji publicznej w naszym Urzędzie jest p. Ilona Loch nr tel. 32 3887164, pokój nr 11a (I piętro).

Możesz zobaczyć też:

Dostęp do informacji publicznej

Dostęp do informacji publicznej nieudostępnionej w Biuletynie Informacji Publicznej

Możesz skorzystać z przygotowanego przez nas wniosku pomocniczego.

Załączniki

Wniosek o dostęp do informacji publicznej (31kB)    

Metadane

Podmiot udostępniający:Urząd Miasta Radzionków
Źródło informacji:Halina Chmielewska-Ludwig Naczelnik Wydziału Organizacyjnego w oparciu o portal www.obywatel.gov.pl
Data utworzenia:2016-10-17 00:00:13
Wprowadził do systemu:Alicja Szlęk
Data wprowadzenia:2016-07-12 09:34:57
Opublikował:Alicja Szlęk
Data publikacji:2016-10-17 10:09:17
Ostatnia zmiana:2018-07-09 11:47:44
Ilość wyświetleń:1711